WYKOŃCZENIE: Wnętrza

Choć farba lub tapeta na ścianie są dobrym pomysłem, czasami lepiej wybrać prostsze rozwiązanie. Ściana z surowej cegły może być bardzo dekoracyjna. Oto instrukcja, jak odnowić odkrytą ceglaną scianę.

Zobacz jak zamontować listwy przypodłogowe: instrukcja krok po kroku. Listwy podłogowe to uzupełnienie i wykończeni posadzki. Są niezbędne do utrzymania czystości i zabezpieczenia ścian przed uszkodzeniami. Mogą tez być elementem dekoracyjnym.

Jasna, drewniana podłoga powiększa i rozjaśnia pomieszczenie. Zobacz, jak przeprowadzić metamorfozę starej podłogi poprzez bielenie drewna. To idealna baza do dalszych przemian wnętrza. Bielenie drewna nie jest trudne, ale niestety pochłania dużo czasu i wysiłku.

W ciągu kilku ostatnich lat płytki wielkoformatowe podbiły serca architektów wnętrz. Początkowo można je było spotkać jedynie w galeriach i centrach handlowych, ale z roku na rok zaczęły wkraczać do domów i mieszkań. Wyglądają efektownie i imponująco, ale ich rozmiar może sprawiać trudność podczas klejenia. Dzięki naszemu kursowi, układanie płytek wielkoformatowych na podłodze nie sprawi już jednak problemu.

Akwarium w domu to przyjemna rozrywka - oglądanie żywego podwodnego świata odstresowuje i pozwala zapomnieć o codziennych problemach. Dodatkowo jest to niesztampowy element, nadający wnętrzom uroku i jednocześnie pełniący funkcję lampki nocnej. Aby akwarium w domu dobrze wyglądało a ryby w akwarium nie sprawiały problemów, trzeba zadbać o właściwe urządzenie i pielęgnację. Jak to robić?

Wykładzina dywanowa, taśma dwustronna, proste narzędzie i zapał do pracy – tylko tyle potrzebujesz, by mieć miękko pod stopami. Montaż wykładziny jest stosunkowo prosty, zajmuje jednak trochę czasu. Warto go jednak wygospodarować, ponieważ duma z samodzielnego klejenia wykładziny i zaoszczędzone pieniądze rekompensują wszelkie trudy.

Montaż półki na ścianie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju, a także w ciekawy sposób wykończyć ściany. Półkę ścienną można bez problemu zamocować samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.

Białe płaszczyzny mogą się szybko znudzić. My proponujemy dekorowanie ścian za pomocą farby i pędzla. Wypróbuj nasz sposób na ozdobne pasy na ścianie w ulubionym kolorze. Specjalnie nakładana farba doda atrakcyjności Twojej nowej aranżacji wnętrza. Zobacz jak to zrobić według instrukcji.

Dzięki pomalowaniu ścian i sufitu w łatwy sposób możesz odświeżyć, a nawet całkowicie zmienić styl wnętrza. Mimo iż to praca, która wymaga sporego wkładu sił własnych, nie jest wcale trudna. Pomalować pokój możesz bowiem samodzielnie, a korzystając z profesjonalnych porad krok po kroku zrobisz to bez trudu.

1 2 3 8 >

Najczęściej czytane

Jak ocieplić poddasze? Izolacja i...

4 pomysły jak zabudować rurę gazową

Jak postarzyć meble? Bielona szafa,...

strzałka

Metamorfoza szafki łazienkowej – zrób to sam. Jak ze starej szafki łazienkow ...

Macie dosyć swojej szafki łazienkowej? Chcecie coś zmienić w łazience, ale nie macie na to...

strzałka

Kartki Walentynkowe

Cztery pomysły na wykorzystanie niepotrzebnych czasopism, resztek kordonka, czy filcu. Łatwo,...

strzałka

haczyki do ramek z zawleczek z puszek

Gdy spadnie nam ze ściany obrazek i nie mamy czasu udać się do marketu po haczyki wystarczy, że...

strzałka

Ozdobne świąteczne świece.

Uwielbiam święta, a zapach cynamonu i pierników chyba najbardziej kojarzy mi się ze świętami,...

             
szukaj na mnóstwo świetnych pomysłów