WYKOŃCZENIE: Kuchnie i łazienki

Można kupić gotową kabinę prysznicową z brodzikiem, ale można też wydzielić w łazience miejsce na prysznic z odpływem wody w podłodze lub… w ścianie. Efekt jest naprawdę intrygujący. A jak to zrobić - zobacz instrukcję montażu odpływu prysznicowego krok po kroku.

Zanim ułożysz płytki ceramiczne w łazience, dokładnie uszczelnij ściany i podłogę. Izolacja łazienki jest bardzo ważna, gdyż zapobiega przedostawaniu się wilgoci do innych pomieszczeń w domu. Jako izolacja przeciwwilgociowa świetnie sprawdzi się folia w płynie , która jest prosta i szybka w aplikacji, szczególnie gdy skorzystasz z naszej instrukcji.

Jeżeli standardowy brodzik nie wygląda dobrze w twojej łazience, a nie chcesz pozbywać się natrysku, proponujemy budowę brodzika z płytek. Jedne z kroków przy jego budowie to montaż izolacji przeciwwilgociowej i wpustu podłogowego. Sprawdź, jak to zrobić.

Żaluzje, podobnie jak rolety, ograniczają lub odcinają dopływ światła słonecznego. Aby wygodnie się z nich korzystało, powinny być odpowiednio zamontowane. Zobacz, jak to się robi.

Do samodzielnego układania płytek ceramicznych zabiera się coraz więcej domowych fachowców. Pamiętaj, że oprócz wiedzy i sprzętu musisz mieć też sporo cierpliwości. Popatrz, jak się przygotować do układania glazury i terakoty oraz jakich zasad przy tym przestrzegać.

Jeżeli lubisz mieć ciepło w stopy, zwłaszcza w łazience, zamontuj pod podłogą maty grzewcze. Niewielkim nakładem sił i kosztów możesz mieć ciepłą podłogę. Maty montuje się szybko i łatwo, więc może zrobić to każdy. Jeżeli planujesz wykończenie lub remont łazienki, warto abyś wziął pod uwagę to rozwiązanie.

Ściana nad blatem kuchennym powinna być odporna na zabrudzenia oraz łatwa do utrzymania w czystości. Zatem świetnym rozwiązaniem w kuchni jest wykorzystanie do tego szkła. Zobacz w naszym kursie, jak krok po kroku zrobić szklaną okładzinę.

Bez właściwie zamontowanego panelu natryskowego nawet najwspanialsza kabina prysznicowa nie spełni swojej funkcji. Dlatego pokazujemy, jak krok po kroku prawidłowo przymocować panel i jak go połączyć i instalacją wodną.

Zlewozmywak wpuszczony w blat kuchenny to bardzo częste rozwiązanie, które szczególnie pasuje do nowoczesnych aranżacji. Zobacz, jak zamontować zlewozmywak w drewnianym blacie kuchennym krok po kroku.

Zmywarka do naczyń pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeżeli ktoś użył jej raz, nie wyobraża sobie bez niej życia. Myjąc w zmywarce zaoszczędzisz nawet 50- 70 litrów wody dziennie w porównaniu z myciem naczyń pod bieżącą wodą. Zobacz jak samemu zamontować zmywarkę.

Zobacz jak podwiesić umywalkę łazienkową. Specjalna konstrukcja stelażu umywalkowego pozwala na osiągnięcie ciekawego efektu aranżacji łazienki. Idealny jako wyposażenie łazienki nowoczesnej jak i tradycyjnej. Zobacz jak przeprowadzić montaż umywalki według naszej instrukcji.

1 2 3 4 >

Najczęściej czytane

Połączenie posadzki z płytek...

Jak podłączyć włącznik światła? Montaż...

Jak zrobić drewniana donicę? Skrzynia...

strzałka

Metamorfoza szafki łazienkowej – zrób to sam. Jak ze starej szafki łazienkow ...

Macie dosyć swojej szafki łazienkowej? Chcecie coś zmienić w łazience, ale nie macie na to...

strzałka

Kartki Walentynkowe

Cztery pomysły na wykorzystanie niepotrzebnych czasopism, resztek kordonka, czy filcu. Łatwo,...

strzałka

haczyki do ramek z zawleczek z puszek

Gdy spadnie nam ze ściany obrazek i nie mamy czasu udać się do marketu po haczyki wystarczy, że...

strzałka

Ozdobne świąteczne świece.

Uwielbiam święta, a zapach cynamonu i pierników chyba najbardziej kojarzy mi się ze świętami,...

             
szukaj na mnóstwo świetnych pomysłów