Malowanie płotu. Naprawa ogrodzenia metalowego krok po kroku

Twoje ogrodzenie wymaga renowacji? Pomaluj i zakonserwuj metalowy płot samodzielnie, bez pomocy fachowca. Zaoszczędź i zadbaj o swoją posesję. Dowiedz się jak w szybki i prosty sposób wykonać malowanie ogordzenia metalowego. Sprawdź jak i kiedy najlepiej jest zabrać się za malowanie płotu. Zobacz naszą instrukcję i zaplanuj pracę już dziś!

Renowacja ogrodzenia metalowego
Potrzebne będą:  
  • papaier ścierny
  • folia malarska
  • taśma malarska
  • farba dekoracyjna o właściwościach antykorozyjnych
  • benzyna ekstrakcyjna
  • wiertarka lub szlifierka ze ściernicą szczotkową
  • pędzle
  • ścierka

Naprawa metalowego płotu

Czasem niewielkie uszkodzenie potrafi doprowadzić do dość poważnej korozji ogrodzenia. Metalowy płot z miejscami nie chronionymi przez farbę , wystawionymi na działanie warunków atmosferycznych szybko straci swój ładny wygląd. Najlepiej jest przeprowadzać renowację wiosną i latem, kiedy temperatura wynosi od 15 do 25 stopni Celsjusza, a wilgotność nie przekracza 80-85%.

Jednym ze sposobów przywrócenia ogrodzeniu metalowemu jest usunięcie rdzy wraz z resztkami farby i zabezpieczenie powierzchni preparatem antykorozyjnym. Zneutralizuje również rdzę, której nie udało się zedrzeć. Następnie stosuje się farbę podkładową i dekoracyjną do metalu. 

Możesz również poddać swoje ogrodzenie z metalu piaskowaniu. Dzięki sile wody i piasku pod ciśnieniem zdzierane jest wszystko aż do żywego metalu. Następnie zabezpiecza się powierzchnię i maluje farbą do metalu. Jest to szybki ale kosztowny sposób renowacji płotu.

Zobacz jak samodzielnie możesz dokonać odnowienia metalowego ogrodzenia krok po kroku.

Sprawdź też:

Ogrodzenia metalowe >>>Ogrodzenia drewniane >>>Ogrodzenia z siatki >>>Ogrodzenia kute >>>Ogrodzenia gabionowe >>>

KROK I - Przygotowywanie terenu i elementów płotu

Zabezpiecz przy pomocy folii malarskiej podmurówkę i teren wokół płotu przed pochlapaniem farbą. Oklej taśmą malarską wszystkie elementy, które nie powinny być pomalowane np. dzwonek.

KROK II - Oczyszczanie ogrodzenia metalowego

Usuń starą farbę za pomocą szpachelki, wiertarki lub szlifierki kątowej ze ściernicą szczotkową. Jeżeli masz zamiar użyć środka antykorozyjnego to nie musisz dokładnie usuwać mniejszej rdzy. Następnie gładkie powierzchnie musisz zmatowić papierem ściernym, dzięki czemu farba lepiej będzie się trzymała podłoża. Na koniec przetrzyj płot benzyną ekstrakcyjną, aby pozbyć się pyłu i tłuszczu.

KROK III - Nanoszenie farby

Nanieś farbę antykorozyjną. Postępuj według instrukcji producenta. Następne warstwy nanoś w odstępach 4-6 godzinnych.

Opracowanie: Radosław Murat

Zdjęcia: Tomasz Trusewicz, Kalbar

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia