Efektowna ozdoba na drzwi - kwiatowy wianek. Instrukcja wykonania

Wianek to ozdoba, która wyróżni drzwi wejściowe do Twojego domu. Tę prostą dekorację możesz wykonać z różnych materiałów – sztucznych kwiatów, liści, gałązek i wstążek. Na każdą porę roku lub z okazji świąt przygotuj wianek w innym stylu.

Wianek na drzwi
Potrzebne będą:
  • styropianowe koło
  • jasna wstążka z materiału
  • kolorowa wstążka z materiału
  • szpilki
  • taśma z różnymi wzorami kwiatów
  • lakiery do paznokci

Wianki na drzwi są bardzo popularne w Europie Zachodniej i w Stanach, szczególnie w czasie świątecznym. Moda na dekorowanie elewacji domów, drzwi i okien, powoli wkracza też do Polski. Zobacz, jak zrobić wianek ozdobiony kolorowymi kwiatami. To bardzo proste! Wystarczy odpowiednio udekorować styropianowe koło.

Zobacz też: Wiklinowy wianek na drzwi krok po kroku

Krok I - Przygotowanie materiałów

Przygotuj potrzebne materiały. Najważniejsze jest styropianowe koło - możesz je kupić np. w jednym ze sklepów internetowych. Dobierz odpowiedniej długości jasną, materiałową wstążkę.

Krok II - Owijanie koła wstążką

Owiń koło wstążką, w taki sposób, żeby ładnie zakryć cały styropian.

Krok III - Przygotowanie kwiatków

Taśmę z kwiatkami i listkami kupisz w pasmanterii. Jeśli robisz duży wianek, możesz wykorzystać sztuczne kwiaty kupione w kwiaciarni. W środek każdego kwiatka wbij szpilkę. Pomaluj główki szpilek lakierem do paznokci (możesz zrobić to wcześniej).

Krok IV - Dekorowanie wianka

Udekoruj kwiatkami zewnętrzną część koła.

Krok V - Doczepienie kokardy

Z materiałowej wstążki przygotuj kokardkę i przypnij ją do wianka.

Krok VI - Wstążka

Przypnij wstążkę, dzięki której zawiesisz wianek na drzwiach.

Jesienna dekoracja domu - wianek

Opracowanie: Zakochana w sztuce

Zdjęcia: Zakochana w sztuce

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia