Drewniana skrzynka na kwiaty w stylu shabby chic. Jak zrobić doniczkę na wiosenne kwiaty krok po kroku

Czas na sadzenie cebulek wiosennych kwiatów. Jak zrobić oryginalną skrzynię na kwiaty? My mamy na to metodę - styl shabby chic. Gotową skrzynię możesz przyozdobić czym tylko zapragniesz. Spójrz jakie to proste, a efekt jest powalający.

Drewniana skrzynka na kwiaty.
Potrzebne będą:
  • narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200
  • tracze ścierne, trzpień i frez
  • pistolet do klejenia
  • ołówek
  • papier
  • drewniana skrzynka
  • duża szczotka
  • farba akrylowa
  • ozdoby do dekoracji

jak zrobić skrzynkę na kwiaty: shabby chic

Hiacynty czy żonkile wczesną wiosną to świetny pomysł na kolorowy ogród w domu. Do osiągnięcia pełnego efektu potrzebujemy niesztampowej doniczki na kwiaty. Zmień zwykłą drewnianą skrzynkę w cudowną dekorację w stylu shabby chic. Znajdź kilka drobiazgów, które posłużą za ozdobę. Pracę ułatwią Ci narzędzia Dremel. Olśnij przyjaciół swoją kreatywnością.

Nadchodzi Wielkanoc, więc twoja drewniana skrzynka z kwiatami może zmienić się w niepowtarzalny, żywy stroik świąteczny. 

Zobacz jaka dekoracja kwiatowa zdobi naszą redakcję.

Masz kwiaty w domu? Efektowne pomysły na kwiatową dekorację

KROK I - Nakładanie farby podkładowej

Pomaluj drewnianą skrzynkę na biało. W zależności od efektu jaki chcesz uzyskać nałóż jedną lub dwie warstwy farby. Im jest ich mniej tym bardziej będzie widoczny rysunek drewna. Pozostaw do wyschnięcia.

KROK II - Szlifowanie skrzynki na kwiaty

Delikatnie wyszlifuj powierzchnię oraz krawędzie skrzynki narzędziem wielofunkcyjnym Dremel. Pamiętaj, aby użyć odpowiedniej tarczy ściernej. Tym sposobem otrzymasz efekt shabby chic.

KROK III - Ozdabianie krawędzi

Naszkicuj dowolny wzór na kartce papieru i postaraj się przenieść go na skrzynię. Zachowaj margines pomiędzy górną krawędzią, a wzorem.

KROK IV - Grawerowanie wzoru na skrzynce do kwiatów

Za pomocą frezu wygraweruj w drewnie naniesiony wcześniej wzór. Pamiętaj, aby odpowiednio dostosować obroty urządzenia wielofunkcyjnego do twadości drewna.

KROK V - Przyklejanie dekoracji

Zaprojektuj dekorację na skrzynce z ozdób, które wcześniej wybrałeś. Elementy przyklej za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

Żonkile w doniczkach o kształcie jajek. Wielkanocne dekoracje na Murator.tv

Zdjęcia: DREMEL

Źródło: materiały prasowe DREMEL

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia