Wielkanocne ozdoby: wiosenny ogródek na parapecie

Jeśli szukasz oryginalnej dekoracji wiosennej, stwórz na parapecie ogródek z drewnianym płotkiem. Takie kwiatowe dekoracje okien wprowadzą wiosnę do Twojego domu. Możesz też dodać do dekoracji motywy zajączka lub kurczaka, a wtedy ogródek stanie się piękną wielkanocną ozdobą.

Wiosenny ogródek na parapecie
Potrzebne będą:
  • drewniana listwa o wymiarach 2,4 x 4,8 x 200 cm
  • kawałki drewna w różnych rozmiarach (o grubości od 10 do 20 mm)
  • wkręty do drewna (o wymiarach 4 x 30 mm i 4 x 35 mm)
  • ekierka, ołówek
  • dalmierz laserowy
  • młot udarowo-obrotowy
  • piła uniwersalna
  • szlifierka
  • farba do drewna, pędzel

Drewniany płotek to piękna ozdoba wielkanocna i urozmaicenie wiosennego ogródka na parapecie. Wykonanie tej dekoracji okna nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy przyciąć, zeszlifować i pomalować deseczki, a następnie przymocowac je do listwy mocującej. Od Ciebie zależy, jaki będzie ostateczny efekt prac – możesz żonglować barwami i kształtem sztachet składających się na płotek. Jeśli będą różnej grubości, tak jak w tutorialu, który prezentujemy, płotek stanie się jeszcze ciekawszy.

Do zaaranżowania przestrzeni za płotkiem możesz wykorzystać dowolne rośliny (polecamy wczesno wiosenne kwiaty, takie jak żonkile, hiacynty, krokusy). Użyj kolorowych doniczek, a będzie jeszcze ładniej. Nie zapomnij także o ulubionych dekoracjach wielkanocnych: pisankach, zającach, kurczaczkach, barankach. Po swiętach możesz je zdjąć, a wiosenny ogródek kwietny za kolorowym płotkiem będzie dalej zdobił Twoje okno!

Zobacz także galerię inspirujących zdjęć, jak udekorować stół na Wielkanoc.

Krok I – Określanie rozmiarów parapetu

Zmierz długość i szerokość parapetu. W szybkim i dokładnym pomiarze pomoże Ci dalmierz laserowy. Wymiary parapetu są potrzebne do zaplanowania długości płotka, liczby drewnianych elementów, doniczek z kwiatami oraz pozostałych dekoracji.

Krok II – Wyznaczanie kształtu sztachetek

Na kawałkach drewna narysuj ołówkiem sztachety w różnych rozmiarach – tak aby kształtem przypominały domki. Jeśli chcesz, możesz wybrać zupełnie inny wygląd sztachet – rozmiar, kształt i kolor Twojego płotka zależy od Ciebie.

Krok III – Wycinanie i szlifowanie sztachet

Piłą wytnij narysowane sztachety oraz przytnij listwę na długość parapetu. Następnie za pomocą szlifierki wyszlifuj dokładnie sztachety oraz krawędzie listwy. Pomaluj sztechetki płotu na wybrane kolory.

Krok IV – Przykręcanie sztachet do listwy

Wszystkie sztachety przykręć do listwy jak na załączonym zdjęciu – tak aby listwa stanowiła stabilną podporę płotu. Użyj w tym celu wkrętów do drewna oraz akumulatorowego młota udarowo-obrotowego.

Krok V – Aranżowanie przestrzeni za płotkiem

Postaw gotowy płotek na parapecie oraz zaaranżuj przestrzeń między nim a oknem. Możesz postawić tam donice z roślinami lub wykorzystać różne wielkanocne dekoracje – zające, baranki lub pisanki.

Jeśli szukasz pomysłu na wielkanocne dekoracje, zobacz na Murator TV, jak zrobić efektowny wianek na świąteczny stół.

Zdjęcia: BOSCH

Opracowanie: na podstawie materiałów prasowych firmy Bosch

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia