Świąteczne ozdoby na choinkę i na okno. Jak zrobić gwiazdki z drewnianych spinaczy?

Jak co roku, i w te święta ubierzesz choinkę w światełka i kolorowe bombki. Z pewnością będzie wyglądać pięknie. Może warto jednak zrobić samodzielnie ozdoby na choinkę, bo to nie tylko piękna dekoracja świąteczna, ale również znakomita zabawa dla całej rodziny. Dzisiaj podpowiadamy, jak krok po kroku zrobić gwiazdki z drewnianych spinaczy.

Świąteczna dekoracja - gwiazda z drewnianych spinaczy
Potrzebne będą:
  • 50 drewnianych spinaczy (na 3 gwiazdki)
  • wstążka do zawieszenia gwiazdek
  • narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen

Świąteczne ozdoby na choinkę – zabawa dla całej rodziny 

Gwiazdki z drewnianych spinaczy robi się bardzo łatwo, warto więc zaprosić do wspólnego tworzenia nawet najmłodszych członków rodziny. To wspaniała zabawa, która dodatkowo pomaga rozwijać zdolności manualne i pobudza wyobraźnię dzieci.

Dekoracja świąteczna wykonana z drewnianych spinaczy jest bardzo efektowna. Stworzoną gwiazdkę możesz bowiem zostawić w surowej, drewnianej formie lub pomalować dowolnymi kolorami, okleić cekinami lub obsypać brokatem.

Rozbudźcie pokłady swojej kreatywności i przygotujcie niepowtarzalne ozdoby na choinkę.

Zobacz również, jak ubrać choinkę - 10 pomysłów na ozdoby świąteczne

KROK I – Planowanie wzoru świątecznej gwiazdki

W pierwszej kolejności usuń sprężyny ze spinaczy.

Następnie odwróć połówki spinaczy plecami do siebie i ułóż tak, by powstały ramiona gwiazdy.

Porusz swoją wyobraźnię i stwórz gwiazdę o dowolnej ilości ramion

KROK II – Mocowanie zawieszki

W zależności od tego, czy chcesz by gwiazdka została powieszona na choince czy była dekoracją okna, musisz przygotować wstążkę lub sznurek odpowiedniej długości.

Przytnij odpowiednią długość wstążki i złóż ją na pół. Następnie końce wstążki włóż między dwie połówki spinaczy i sklej je ciepłym klejem.

KROK III – Sklejanie ramion gwiazdki

Pozostałe połówki spinaczy sklej ze sobą według przygotowanego wcześniej projektu gwiazdki. Zrób to również za pomocą ciepłego kleju.

KROK IV – Dekoracja gwiazdki

Można powiedzieć, że dekoracyjna gwiazdka świąteczna zrobiona z drewnianych spinaczy jest gotowa.

Warto ją jednako ozdobić wspólnie z dziećmi, np. farbami czy pisakami, pomalować lakierem do paznokci i obsypać brokatem lub okleić naklejkami z ulubionymi postaciami z bajek…

Zdjęcia: BOSCH

Źródło: materiały prasowe Bosch

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia