Choinka z szyszek krok po kroku - pomysł na świąteczne ozdoby wnętrza

Choinka z szyszek może się okazać idealną ozdobą na wigilijny stół. Można nią ciekawie ozdobić dom lub mieszkanie na święta. Ozdoby z szyszek są modne i ekologiczne. Zobacz, jak samodzielnie wykonać choinkę z szyszek.

Choinka z szyszek
Potrzebne będą:
  • biały brystol
  • szyszki różnej wielkości
  • klej do papieru
  • klej na gorąco
  • biała farba akrylowa
  • pędzelek
  • nożyczki
  • dekoracje (wstążki, suszone pomarańcze, itp)

Choinka z szyszek to jeden ze sposobów na to, żeby zrobić atrakcyjną dekorację domu na święta. Każdy z nas chce, aby nasz dom czy mieszkanie, wyglądały wyjątkowo podczas Świąt Bożego Narodzenia. Warto spróbować, samodzielnie wykonać niektóre ozdoby i dekoracje świąteczne. Wbrew pozorom ozdoby z szyszek nie muszą być bardzo trudne.

Choinka z szyszek - jak ją zrobić samodzielnie

Ozdobą każdego domu i mieszkania na Boże Narodzenie powinna być choinka. Jeżeli nie ma miejsca na duże drzewko, zawsze można spróbować udekorować coś mniejszego. Czasem wystarczy też choinka w wersji mini i to na dodatek wykonana samodzielnie od A do Z.

Zobacz nasz tutorial, w którym pokazujemy, jak krok po kroku wykonać ozdobę świąteczną - choinkę z szyszek.

Zobacz też:

Stroiki i inne pomysłowe ozdoby świąteczne z szyszek >>>

Jak nakryć do stołu wigilijnego - dekoracje >>>

KROK I - Wycinanie stożka z brystolu

Wytnij stożek z białego brystolu o wysokości 40cm. Następnie dorób do niego podstawę w kształcie koła o średnicy 21cm ( w tej średnicy są już zawarte skrzydełka do sklejenia o długości 2cm, które należy ponacinać).

KROK II - Sklejenie stożka i przyklejenie podstawki

Sklej stożek, a następnie przyklej do niego podstawę za pomocą skrzydełek. Odstaw do wyschnięcia. Podstawę możesz przykleić skrzydełkami na wierzch, ponieważ pod szyszkami i tak nie będą widoczne.

KROK III - Przyklejanie szyszek

Posortuj wszystkie szyszki według wielkości. Przyklej je na stożek przy pomocy kleju na gorąco. Największe szyszki powinny znaleźć się na samym dole i stopniowo maleć ku czubkowi. Dzięki temu choinka z szyszek zyska odpowiednie proporcje.

KROK IV - Malowanie szyszek

Gotową choinkę pomaluj farbą akrylową na biało. Delikatnie, żeby nie poodrywać przyklejonych szyszek. Odstaw do wyschnięcia.

KROK V - Dekorowanie choinki z szyszek

Udekoruj choinkę z szyszek według własnego uznania. Do dekoracji możesz wykorzystać suche plastry pomarańczy, czy czerwone wstążki. Oto kilka naszych propozycji.

Opracowanie: Elemele Tutki

Zdjęcia: Elemele Tutki

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia