Ozdoby świąteczne: bombka na choinkę krok po kroku

Każdy chce ozdobić choinkę w wyjątkowy sposób. A co lepiej się sprawdzi, jak wykonane samodzielnie ozdoby choinkowe? Zobacz, jak krok po kroku wykonać bombki z kolorowych włóczek i balonów.

Ozdoba na choinkę
Potrzebne będą:
  • kolorowe włóczki
  • Klej (mąka + woda)
  • balony
  • nożyczki
  • ołówek

Święta już za pasem a ty nie wiesz, jak udekorować swój dom przed przyjściem gości? Podsuwamy pomysł na ciekawe bombki choinkowe. Oczywiście możesz je również wykorzystać do ozdoby stroika czy udekorować szafki w salonie. Taka ozdoba choinkowa świetnie sprawdza się również, jako dekoracja wigilijnego stołu.

Ozdoby choinkowe - wykonaj je samodzielnie

Wykonanie tej ozdoby choinkowej nie zajmuje dużo czasu, nie jest również trudne. Wystarczy przygotować kilka kolorowych włóczek, klej własnej roboty i kilka balonów. Zobacz, jak wykonać ozdobę choinkową krok po kroku.

KROK I – Pompowanie balonów

Wykonanie bombek choinkowych rozpoczynamy od napompowania balonów. Ich liczba jest dowolna – ile chcesz mieć bombek, tyle balonów potrzebujesz. Możesz je pompować do różnej wielkości, dzięki temu niektóre bombki będą większe inne mniejsze. Końcówki balonów zawiąż z pomocą ołówka lub kredki – owiń je wokół. Dzięki temu, zamiast przebijać balony będzie można z nich spuścić powietrz i użyć ich ponownie.

KROK II – Owijanie balonów włóczkami

Po napompowaniu odpowiedniej ilości balonów owijamy je włóczkami. Każdy balon możesz owinąć dowolnymi kolorami. Gęstość i intensywność powstającego wzoru zależy od Ciebie. Jeżeli nie owiniesz balona szczelnie wtedy Twoja ozdoba choinkowa będzie bardziej ażurowa. Owinięte włóczką balony posmaruj przygotowanym wcześniej klejem. Możesz też smarować balon wcześniej, aby łatwiej było tworzyć kolejne warstwy z włóczki.

KROK III - Suszenie kleju

Po okręceniu włóczkami i posmarowaniu klejem wszystkich balonów trzeba pozostawić je do wyschnięcia. Najlepiej powiesić je, aby nie przylegały do siebie. Balony i włóczki muszą porządnie wyschnąć, dzięki czemu utrwali się kształt nałożonej włóczki.

KROK IV - Usunięcie balonów

Kiedy bombki porządnie wyschną wystarczy usunąć owinięty wcześniej na końcu balona ołówek. Dzięki temu spuścisz powietrze z balona a kształt powstały z włóczki pozostanie nienaruszony. Jeżeli nie użyłeś ołówka do zawiązania balona, możesz go przebić, jednak może być wtedy trudniej wyciągnąć poszczególne skrawki, które pozostaną po balonie.

KROK V - Przywiązanie sznureczków

Teraz wystarczy w jednym miejscu przywiązać kawałek sznureczka, który pozwoli zawiesić samodzielnie wykonaną bombkę w wybranym przez nas miejscu. Jeżeli wykonasz kilka takich bombek to bardzo dobrze prezentują się one, jako ozdoba choinki.

Opracowanie: Zakochana w sztuce

Zdjęcia: Zakochana w sztuce

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyright © TIME S.A. 2019
hosted by supermedia