DEKORACJE: Świąteczne

Cudowna dekoracja wielkanocna na twoje okno. Zobacz jak zrobić kwiaty z bibuły i stworzyć z nich przepiękną kulę w wiosennym klimacie. Nasza ozdoba będzie się dobrze prezentowała zarówno od środka, jak i z zewnątrz.

Zawieszki na butelkę szampana przydadzą się nie tylko na sylwestra, ale i w okresie noworocznym, podczas karnawału. Dzięki nim wybierając się do kogoś z wizytą możemy udekorować butelkę z szampanem lub winem...

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najpiękniejszy okres w roku. Tych kilku wyjątkowych dni wyczekujemy z zapartym tchem. Im bliżej do świąt, tym większy gwar przygotowań. Dzisiaj pokazujemy, jak krok po kroku zrobić świąteczny lampion ze słoika, który z pewnością znajdziesz w swoim domu. Zobacz, jak udekorować szkło techniką decoupage.

Wysyłanie kartek świątecznych z okazji Bożego Narodzenia to bardzo miła tradycja. Niestety dużo osób rezygnuje z wysyłania bożonarodzeniowych kartek na rzecz smsów i maili. Choć takie życzenia są równie szczere, to jednak te spisane na kartce wprowadzają magiczną atmosferę świąt. Zachęcamy więc do przygotowania własnej kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi. Z pewnością osobie, która ją otrzyma sprawi podwójną radość.

Ozdabiając przezroczyste bombki choinkowe możesz puścić wodze fantazji i stworzyć małe dzieło sztuki. Wystarczy, że we wnętrzu bombki umieścisz różne drobne elementy dekoracyjne – gałązki, szyszki, orzechy, kokardki, suszone kwiaty czy piórka. Zobacz, jak zrobić nietypowe bombki.

Pakowanie prezentów to jedna z najprzyjemniejszych chwil świąt Bożego Narodzenia...kolejną jest ich rozpakowywanie… Zobacz prosty sposób na ciekawe dekorowanie świątecznego prezentu. Wystarczy jednobarwny papier, świerkowe gałązki i kilka drobnych ozdób.

Coraz więcej osób przygotowuje przed świętami oryginalne ozdoby choinkowe metodą quillingu. To dość pracochłonna technika polegająca na tworzeniu dekoracji ze zwiniętych, cienkich pasków papieru. Pokazujemy krok po kroku, jak wyczarować gwiazdkę z kolorowych pasków.

Nie kupuj gotowego stroika bożonarodzeniowego w sklepie. Zrób go samodzielnie tworząc ciekawą i niepowtarzalną ozdobę świąteczną. Oto nasz pomysł na bożonarodzeniową dekorację domu – zieloną świąteczną kulę, którą możesz zawiesić w oknie. A zrobisz ją z kilku gałązek świerkowych, odrobiny dzikiej róży, orzechów i suszonych plastrów pomarańczy. Do dzieła!

Lubisz tworzyć ozdoby, ale nie masz pomysłu na dekorację stołu? Już nie musisz się tym martwić, w kilka chwil stworzysz stroik bożonarodzeniowy z materiałów, które zapewne masz w zasięgu ręki. Zobacz szybką instrukcję przygotowania stroika.

1 2 3 18 >

Najczęściej czytane

Połączenie posadzki z płytek...

Film

Układamy taras z desek kompozytowych -...

Klasyczny tatar wołowy. Jak zrobić...

strzałka

Metamorfoza szafki łazienkowej – zrób to sam. Jak ze starej szafki łazienkow ...

Macie dosyć swojej szafki łazienkowej? Chcecie coś zmienić w łazience, ale nie macie na to...

strzałka

Kartki Walentynkowe

Cztery pomysły na wykorzystanie niepotrzebnych czasopism, resztek kordonka, czy filcu. Łatwo,...

strzałka

haczyki do ramek z zawleczek z puszek

Gdy spadnie nam ze ściany obrazek i nie mamy czasu udać się do marketu po haczyki wystarczy, że...

strzałka

Ozdobne świąteczne świece.

Uwielbiam święta, a zapach cynamonu i pierników chyba najbardziej kojarzy mi się ze świętami,...

             
szukaj na mnóstwo świetnych pomysłów