Radosław Murat przedstawia

Radosław Murat
strzałka

Radosław Murat

Dziennikarz, specjalista w dziedzinie budownictwa i remontów. Od lat związany z redakcją Muratora. Współpracownik magazynów Zrób to Sam, Dom z pomysłem, M jak Mieszkanie. Redaktor portalu Muratordom.pl. Mąż, ojciec i kolega. Ceniony za bezkompromisowość i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach wymagających zdolności poradzenia sobie.

Izolacja ścian w łazience

Zobacz, jak uszczelnić ściany łazienki. Izolacja ścian zapobiegnie przedostaniu się wilgoci do sąsiednich pomieszczeń. Warto jest to zrobić przy okazji remontu. Pokazujemy krok po kroku, jak kłaść na ścianę płynną folie izolacyjną.

Drobne rysy i odpryski? Zobacz jak odnowić swoją wannę

Co zrobić, gdy na wannie pojawią się niewielkie uszkodzenia? Łatwo i tanio przeprowadzisz naprawę wanny. Zobacz jak samodzielnie pomalować wannę i znów cieszyć się piękną łazienką.

Jak uzyskać efekt cegły na ścianie? Poznaj techniki imitacyjne

Oto propozycja dla wszystkich zainteresowanych posiadaniem w domu ceglanej ściany. Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, nasze cegiełki zrobione są z masy akrylowej. Zobacz, jak uzyskać efekt cegły na ścianie.

Płytki ceramiczne w łazience. Tajniki poprawnego układania glazury i terakoty

Do samodzielnego układania płytek ceramicznych zabiera się coraz więcej domowych fachowców. Pamiętaj, że oprócz wiedzy i sprzętu musisz mieć też sporo cierpliwości. Popatrz, jak się przygotować do układania glazury i terakoty oraz jakich zasad przy tym przestrzegać.

Jak układać płytki wielkoformatowe? Przewodnik po układaniu płytek podłogowych...

W ciągu kilku ostatnich lat płytki wielkoformatowe podbiły serca architektów wnętrz. Początkowo można je było spotkać jedynie w galeriach i centrach handlowych, ale z roku na rok zaczęły wkraczać do domów i mieszkań. Wyglądają efektownie i imponująco, ale ich rozmiar może sprawiać trudność podczas klejenia. Dzięki naszemu kursowi, układanie płytek wielkoformatowych na podłodze...

Dekorowanie ścian masą akrylową. 4 pomysły krok po kroku

Masy akrylowe doskonale się sprawdzają jako oryginalna dekoracja wnętrza. Pokazujemy kilka ciekawych rozwiązań ozdabiania ścian. Zachęcamy do realizacji własnych autorskich pomysłów na wzory na ścianie. Zobacz jak to zrobić według naszej instrukcji.

Jak zamontować listwy podłogowe? Instrukcja krok po kroku

Listwy podłogowe to uzupełnienie i wykończeni posadzki. Są niezbędne do utrzymania czystości i zabezpieczenia ścian przed uszkodzeniami. Mogą tez być elementem dekoracyjnym. Zobacz jak zamontować listwy przypodłogowe razem z nami.

Układanie wykładziny podłogowej PCV krok po kroku

Wykładzina elastyczna ciągle ma swoich zwolenników. Niska cena i bogate wzornictwo to jej największy atut. Bez problemu możesz je ułożyć samodzielnie. Zrobisz to przy użyciu kleju do wykładzin. Zobacz jak przeprowadzić właściwie układanie wykładziny PCV.

Jak zamontować w oknie moskitierę na zawiasach - pokazujemy krok po kroku

Moskitiera ochroni wnętrze domu przed owadami z zewnątrz. To bardzo przydatny element okna i drzwi, szczególnie gdy mamy własny dom i chcemy korzystać ze świeżego powietrza przez cały dzień. Okna i drzwi mogą być otwarte dzięki moskitierze. Pokazujemy jak zamontować moskitierę na zawiasach.

1 2 3 6 >

Najczęściej czytane

Jak odnowić stare krzesła. Renowacja...

Montaż szafy wnękowej krok po kroku

Układanie kamienia dekoracyjnego KROK...

strzałka

Metamorfoza szafki łazienkowej – zrób to sam. Jak ze starej szafki łazienkow ...

Macie dosyć swojej szafki łazienkowej? Chcecie coś zmienić w łazience, ale nie macie na to...

strzałka

Kartki Walentynkowe

Cztery pomysły na wykorzystanie niepotrzebnych czasopism, resztek kordonka, czy filcu. Łatwo,...

strzałka

haczyki do ramek z zawleczek z puszek

Gdy spadnie nam ze ściany obrazek i nie mamy czasu udać się do marketu po haczyki wystarczy, że...

strzałka

Ozdobne świąteczne świece.

Uwielbiam święta, a zapach cynamonu i pierników chyba najbardziej kojarzy mi się ze świętami,...

             
szukaj na mnóstwo świetnych pomysłów